Hipnoz İle Tedavi

girl-g8844a29b3_640

Bilinçli aklımızla bazen korkularımızı anlamsız bulsak da halledemeyiz. Örneğin; ilk gece korkusu, doğum korkusu… “Aslında doğum ağrısı öğrenilmiş bir ağrıdır” demişti hocam. Evet; anlatılan kötü doğum hikâyeleri, izlenen filmlerde bağıran kadınlar, doğum sırasında ölen kadınlar nedendir buna.

Zamanı geldiğinde bebek doğum kanalında ilerlerken, bilinçaltından kaynaklanan korkuların etkisiyle rahim kaslarını kastığımız için, bebeğe yol veremediğimiz için hissediyoruz o dayanılmaz ağrıları.

Hipnoz bize bu konuda en büyük yardımcı... Hipnoz zaten yaşamın içinde yaşadığımız bir durum. Bilinenin aksine uyuma değil, bilinçaltının uyanmasıdır. Bilinçaltının tek bir görevi vardır; bizi korumak. Hipnoz bilinçaltına seslenmektir. Tedavide kodlanmış duyguyu değiştirdiğimizde işlem tamam. Bizim uyguladığımız bilinçli hipnoz. İstemediğin bir şeyi asla söylemezsin, kontrolü kaybetmezsin. Hipnozda bilinç devrededir, biz onu oyalarız. Eğer bilinç izin verirse bilinçaltı açılır.

Hipnozda ağrı duymayacağına şartlanan kişide; ağrıya karşı dikkat azalması ve sonuçta büyük ağrıların bile fark edilmediği durumlar elde edilir.

Unutmayın, hipnoz ile yüzlerce büyük ameliyatlar yapılmıştır.