Ve Zoru Başardık

Ve zoru başardıkHer doğum bir mucizedir ama kahramanlık öykülerini paylaşıyorum ben. Bu ikincisi..

Ve Zoru Başardık…

Annemiz 41 yaşında spontan hamile kaldığını söylediğinde şaşırmıştık. Çünkü uzun bir süredir hamile kalamıyordu. Birçok tedavi yöntemi denenmişti. Hamile kalmasının riskleri de çoktu. Yüksek tansiyon nedeniyle rutin kullandığı ilaçlar vardı. Diğer hastalıkları için de ilaçlar kullandığı bir dönemdi.

Hamilelik süreci için, birçok uzmandan görüş almıştı ve duyduklarının çoğu umutsuzluk içeriyordu. İçinde bulunduğu şartlarda hamile kalmanın olumsuz yönlerinden bahsediliyordu hep.

Tam da “Olmaz, yapamazsın” denilen bir anda, herkesin ümitsiz olduğu bu dönemde hamile kalınca, kendisine tüm riskleri anlattım. O her şeye rağmen anne olmaya karar vermişti artık. Ben de hep yanında olacağıma söz verdim.

Son ana kadar titiz bir takip süreci geçirdik. 30. haftada kontrole geldiğinde, beklenmedik durumlar ile karşılaştık ve muayenehaneden apar topar doğuma geçmek zorunda kaldık.

Ve ismi gibi ışıl ışıl parlayan Arden’imiz dünyaya geldi. Erken bir doğum olduğu için güçlenmesi gerekiyordu. Yenidoğan Uzmanı Dr. Meral Oruç’a emanet ettiğimiz Arden’imiz, yoğun bakım ve küvözde geçen bir sürenin ardından artık anne ve babası ile birlikte evinde, büyüme telaşında…